Aktualności

Niskoprocentowe pożyczki na rozwój biznesu i rozpoczęcie działalności gospodarczej!

czwartek, Lipiec 18th, 2019

Drodzy Przedsiębiorcy,

Nasza organizacja pośredniczy w udzielaniu niskoprocentowych pożyczek na rozwój biznesu. Możemy wesprzeć Państwa przedsiębiorstwa udzielając pożyczek małych (do 250 tyś. zł) bądź pożyczek dużych (250 tyś.1 grosz – 1 mln). Wsparcie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa lubelskiego. Wysokość oprocentowania uzależniona jest od oceny ryzyka i poziomu zabezpieczeń. Oprocentowanie jest stałe przez cały okres spłaty. Udzielenie pożyczki nie jest związane z prowizją i opłatami dodatkowymi.

Parametry produktu Pożyczka mała Pożyczka duża
wartość pożyczki do 250 000,00 zł od 250 000,01 zł do 1 000 000,00 zł
okres spłaty do 5 lat do 8 lat
okres karencji w spłacie kapitału do 6 miesięcy do 6 miesięcy
grupa docelowa

oprocentowanie (stałe w skali roku)

Mikro i małe przedsiębiorstwa

- na zasadach rynkowych – od 2,47%

- na zasadach pomocy de minimis – 1,87%

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

- na zasadach rynkowych – od 2,47%

- na zasadach pomocy de minimis – 1,87%

dodatkowe opłaty i prowizje brak brak

Ponadto pośredniczymy w udzielaniu pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej do 80 tyś. zł przy oprocentowaniu 0,37%.

O tego typu pożyczkę mogą ubiegać się:

  • osoby fizyczne w wieku 30 lat i więcej pozostające poza rynkiem pracy, tj. osoby bezrobotne (w tym zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne) lub bierne zawodowo,
  • osoby, które złożą oświadczenie o niekorzystaniu równolegle z innych środków publicznych na pokrycie tych samych wydatków,
  • osoby, które nie są i nie były zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub prowadziły działalność na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu,
  • osoby, które będą prowadzić działalność gospodarczą przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia faktycznego rozpoczęcia działalności gospodarczej
Mikropożyczka
Kwota pożyczki: do 80 000 zł
Oprocentowanie: 0,37%, tj. 0,2% stopy bazowej określanej przez Komisję Europejską
Okres spłaty: do 7 lat
Okres karencji: do 6 miesięcy

Obligatoryjnym zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest weksel własny wystawiany przez Pożyczkobiorcę wraz z deklaracją wekslową. (W przypadku ustawowej wspólności majątkowej Przedsiębiorcy – również poręczenie wekslowe współmałżonka).

Dodatkowe zabezpieczenie spłaty pożyczki uzależnione jest od kwoty pożyczki, okresu spłaty, ryzyka związanego z wnioskowaną transakcją, itp. (np. poręczenie osób fizycznych i prawnych, hipoteka na nieruchomości, zastaw rejestrowy i przewłaszczenie na zabezpieczenie na środkach trwałych, itp.).

W przypadku zainteresowania pożyczkami prosimy o kontakt z:
Biurem PL „Lewiatan” tel: 81 532 43 33 e-mail: biuro@prywatni.lublin.pl

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

Spotkanie informacyjne w ramach Platformy Startowej Unicorn Hub – Lublin 11.07.2019

poniedziałek, Lipiec 8th, 2019

Szanowni Państwo,

Ruszyła kolejna trasa informacyjna Platformy Startowej Unicorn Hub. Kolejne spotkanie odbędzie się w Lublinie! Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwinąć swój pomysł biznesowy.

agenda-lublin

Innowatorze, pomysłodawco dołącz do Platformy Startowej Unicorn Hub i rozwiń swój biznes! Do zgarnięcia aż 1 000 000 złotych wsparcia z PARP.

Już 11 lipca o godzinie 17:00 wystartuje spotkanie informacyjne Platformy Startowej Unicorn Hub (Trybunalska, ul. Rynek 4, Stare Miasto Lublin).

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję:

  • dowiedzieć się jak działa Platforma Startowa Unicorn Hub i jakie wsparcie oferuje,
  • dowiedzieć się jak przekuć potencjał w realny biznes i poznać historię start-upów, którym się udało,
  • zrozumieć czym jest proces inkubacji w ramach Platformy,
  • dowiedzieć się jak wypełnić formularz aplikacyjny do Platformy Startowej,
  • odbyć indywidualną sesję typu „office hours” z zespołem Platformy oraz menadżerem inkubacji,
  • do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami nastawionymi na działania przedsiębiorcze.

Dodatkowo w dniu 12 lipca od 10:00 do 13:00 zapraszamy na specjalny warsztat „Projektowanie jednorożca” (Fundacja OIC Poland, ul. Gospodarcza 26) podczas, którego uczestnicy zostaną wprowadzeni w metodologię Business Model Canvas i będą możliwości w praktyce spróbować swoich sił w tworzeniu własnego biznesu.

Wstęp na wydarzenia jest BEZPŁATNY. Wymagana jest rejestracja: http://bit.ly/unicorn-hub-rejestracja

Innowacyjne przedsięwzięcia maja szansę na grant w wysokości do 1 mln złotych. na wprowadzenie produktu lub usługi na rynek lub też szansę na pozyskanie kapitału prywatnych inwestorów.

Pomysłodawcy mogą uzyskać dodatkowe informacje telefonicznie (81) 710-46-30 lub wysyłając e-mail: jacek.korzeniak@oic.lublin.pl

Więcej informacji oraz agendę spotkania mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy również na stronę internetową: https://unicornhub.pl/

Maciej Witucki prezydentem Konfederacji Lewiatan! Gala Nagród Lewiatana!

piątek, Lipiec 5th, 2019

W dniu 27.06.2019 r. uczestniczyliśmy w Zgromadzeniu Ogólnym Konfederacji Lewiatan, podczas którego wybrano nowe władze organizacji. Prezydentem Konfederacji Lewiatan został dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację Zarządu Lewiatana na to stanowisko. Natomiast dotychczasowa Prezydent Konfederacji Lewiatan – Henryka Bochniarz została wybrana na przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji. Na trzyletnią kadencję wybrano także nowe składy Zarządu i Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Dodatkowo z dumą informujemy, iż Dariusz Jodłowski Prezes Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan” został członkiem Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Pełny skład Zarządu oraz Rady Głównej Konfederacji Lewiatan można znaleźć na stonie: http://konfederacjalewiatan.pl/aktualnosci/2019/1/maciej_witucki_prezydentem_lewiatana

Gratulujemy nowym władzom i życzmy wielu sukcesów!

IMG_8881-01

W dniu 27.06.2019 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się również uroczysta Gala Nagród Lewiatana. W programie oprócz tradycyjnej części oficjalnej, wystąpił również Andrzej Seweryn w monodramie Szekspir Forever.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii firma mała i średnia, za pokazanie, że wizja i strategia są kluczem do sukcesu firm MSP, otrzymał Michał Akszak-Okińczyc z firmy ASO MR, będącej jednym wiodących dystrybutorów luksusowych samochodów w Europie.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii duża firma, za pokazanie jak z sukcesem łączyć rzemiosło z przemysłem, otrzymali Elżbieta i Zbigniew Grycanowie, twórcy formy Grycan – lody od pokoleń.

Nagroda im. Władysława Grabskiego, za budowanie dialogu administracji z biznesem, podwędrowała w ręce prezesa Prokuratorii Generalnej RP Mariusza Haładyja.

Za całokształt swojej działalności publicznej Nagrodę za odważne myślenie, wręczaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, odebrała była prezydent Lewiatana, a obecnie przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Henryka Bochniarz.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!


Członkowie

Jeśli chcesz być informowany o bieżącej działalności PL "Lewiatan", zapisz się na nasz bezpłatny newsletter: