Aktualności

Bieżące informacje dotyczące projektu “Mama na rynku pracy” – rekrutacja nadal trwa!

wtorek, Marzec 24th, 2020

logotypy

Nadal trwa rekrutacja do projektu „Mama na rynku pracy”!

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowaliśmy, iż szkolenia w ramach projektu odbędą się w późniejszym terminie. Szkolenia będą realizowane, gdy sytuacja związana ze stanem epidemii zostanie opanowana. Natomiast wizyta studyjna w Norwegii zostaje przesunięta na przyszły rok. O obowiązujących terminach uczestnicy projektu będą informowani na bieżąco.

Osoby, które do tej pory nie zgłosiły się do udziału w projekcie „Mama na rynku pracy” nadal maja szanse wziąć w nim udział – wystarczy przesłać nam swoje zgłoszenie! Mamy jeszcze wolne miejsca więc zachęcamy Państwa do rejestracji! 

Organizacja Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” została liderem projektu ”Mama na rynku pracy”. Partner projektu: NHO (Næringslivets Hovedorganisasjon). Projekt finansowany jest przez Norwegię poprzez Fundusze Norweskie 2014-2021 w ramach Programu “Dialog Społeczny – Godna Praca”.

Zachęcamy do udziału w projekcie!

Rozpoczęcie realizacji projektu: 01.12.2019 Zakończenie realizacji projektu: 31.05.2021

Cel projektu: Celem projektu jest poprawa współpracy między partnerami społecznymi a władzami publicznymi w zakresie wyzwań rynku pracy poprzez działania ułatwiające dostęp do zatrudnienia, w szczególności dla kobiet, które godzą rolę matki i pracownika.

Grupy docelowe:
1. Pracodawcy – członkowie zarządu i kierownicy
2. Pracownicy – kobiety, zwłaszcza kobiety, które powinny pogodzić rolę matki i pracownika
3. Partnerzy społeczni i władze publiczne

Działania: SZKOLENIA DLA PRACODAWCÓW I ICH PRACOWNIKÓW – KOBIET 01.03.2020 – 31.05.2021

Cel: 
1) kształcenie pracodawców i menedżerów w zakresie prowadzenia swoich pracowników
2) kształcenie kobiet w zakresie efektywnego zarządzania własną karierą
3) sprawdzenie skuteczności zastosowania tego rodzaju szkoleń dla poprawy sytuacji kobiet na rynku pracy

Więcej informacji o projekcie można znaleźć TUTAJ oraz w zakładce Nasze projekty.

 • Chcesz wiedzieć jak zarządzać swoim zespołem pracowników?
 • Jak rozwiązywać problemy wewnątrz zespołowe w firmie?
 • Jak motywować pracowników do działania?
 • Na czym polega job crafting i jak go wdrożyć w działalność przedsiębiorstwa?
 • Zastanawiasz się jak umiejętnie wykorzystywać mocne strony swoich pracowników, podnosić ich zaangażowanie i lojalność wobec Twojej firmy? 

Przyłącz się do naszego projektu „Mama na rynku pracy” i prężnie rozwijaj swoją firmę!

Pokażemy Ci dobre praktyki norweskie i zagwarantujemy cały pakiet szkoleń i innych form wsparcia dla Ciebie i Twoich pracowników.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie (przedsiębiorców, pracownice) prosimy o wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych i przesłanie skanu na adres e-mail: biuro@prywatni.lublin.pl. Ważne! Prosimy o zachowanie oryginałów dokumentów! W późniejszym terminie, gdy sytuacja związania ze stanem epidemii zostanie opanowana będziemy prosić Państwa o przesłanie oryginałów dokumentów w formie papierowej, tradycyjną pocztą na adres: Pracodawcy Lubelszczyzny Lewiatan, ul. 1-go Maja 12/4, 20-410 Lublin.

Zapraszamy do kontaktu: e-mail: biuro@prywatni.lublin.pl

Liczba miejsc ograniczona!
W pierwszej kolejności do projektu będą przyjmowani członkowie PL Lewiatan. Szczegółowe warunki rekrutacji w Regulaminie projektu.

Regulamin projektu

Dokumenty rejestracyjne do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy + deklaracja wersja doc.
Formularz zgłoszeniowy + deklaracja wersja pdf.
Oświadczenie uczestnika projektu
Umowa uczestnictwa w projekcie

Prace nad postulatami dotyczącymi pakietu antykryzysowego

poniedziałek, Marzec 23rd, 2020

W związku z zaprezentowanym przez Premiera Mateusza Morawieckiego “pakietem” antykryzysowym wyrażamy swoje zdecydowane poparcie dla działań zmierzających do wdrożenia w życie mechanizmów osłonowych dla polskiej gospodarki. Przed nami również praca nad “pakietem” zaproponowanym przez rząd. W tym trudnym czasie oczekujemy konkretnej pomocy dla przedsiębiorców. Oczekujemy działań, które uchronią zagrożone kryzysem przedsiębiorstwa przed upadłością, a ich pracowników uchronią przed utratą miejsc pracy. Nie chcemy, aby słuszna idea stała się niewystarczającym narzędziem pomocy. Nie możemy myśleć o tym kryzysie w perspektywie miesięcy, gdyż jego wpływ na gospodarkę i życie nas wszystkich może być odczuwalny przez lata.

Kilka dni temu wspólnie z Prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem i Senatorem Jackiem Burym podpisaliśmy stanowisko do „pakietu” zaproponowanego przez rząd. Wśród uwag wskazaliśmy m.in:

 zwolnienie przedsiębiorców z podatków i składek. Jak zapowiedział wczoraj Prezydent ten postulat zostanie częściowo uwzględniony w zakresie składki ZUS.

 uwolnienie VAT z kont split payment i przyśpieszenie zwrotu VAT z 60 dni na 15 dni

 pożyczki 0% z BGK lub Funduszu Pracy

 

Ważne informacje z ZUS dla przedsiębiorców

piątek, Marzec 20th, 2020

Szanowni Państwo,

Przekazujemy zestaw informacji przydatnych w okresie zagrożenia epidemiologicznego, które otrzymaliśmy od lubelskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka – klubu dziecięcego – przedszkola – szkoły

W okresie od 12 do 25 marca ubezpieczeni mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Konieczne jest złożenie oświadczenia. Wzór oświadczenia oraz szczegóły znajdą Państwo na stronie ZUS:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly/2537033

Kwarantanna / izolacja

Jeżeli państwowy powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny wyda decyzję o konieczności poddania się kwarantannie lub izolacji, to taka decyzja stanowi podstawę do wypłaty świadczeń z tytułu choroby własnej lub opieki nad chorym dzieckiem lub członkiem rodziny.

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/informacja-o-uprawnieniach-do-swiadczen-z-powodu-poddania-sie-kwarantannie-lub-izolacji/2534641

Ważne! Decyzję można dostarczyć płatnikowi składek bądź do placówki ZUS po zakończeniu kwarantanny lub izolacji.

Ulgi dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem

Jeżeli z powodu epidemii koronawirusa przedsiębiorca ma problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, możesz skorzystać z uproszczonych form pomocy. Informacje i wnioski znajdą państwo tutaj:

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/ulgi-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-koronawirusem/2545842

Możecie Państwo skorzystać z telefonicznej pomocy doradców ds. ulg i umorzeń. Wykaz telefonów tutaj:

https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen

Bezpośrednia obsługa klientów w ZUS

W poniedziałki 16 i 23 marca nasze placówki są dostępne do godziny 15:00, czyli tak jak w pozostałe dni tygodnia.

Sale obsługi klientów są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do przeznaczonych do tego skrzynek (bez kontaktu z pracownikiem).

Dodatkowe tematyczne linie telefoniczne ZUS

Aby ułatwić Państwu kontakt telefoniczny w najważniejszych aktualnie sprawach, od 18 marca uruchomiliśmy 3 nowe linie tematyczne pod nowymi numerami telefonów:

 1. nr telefonu 22 290 87 01

  obsługa w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
  obsługa w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły

 1. nr telefonu 22 290 87 02

  obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców

Linie czynne są w dni robocze (pn.-pt.) w godz. 7-15.

Nadal do Państwa dyspozycji jest ogólnopolska linia telefoniczna pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.-pt) w godzinach 7-18.

Po wybraniu „0”(połączenie z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy:

 1. Pomoc techniczna i obsługa e-ZLA,
 2. Renty i emerytury,
 3. Zasiłki,
 4. Informacje dla ubezpieczonych,
 5. Informacje dla płatników,
 6. Wsparcie dla przedsiębiorców
 7. Zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji

Pytania można zadawać również w formie mailowej na adres cot@zus.pl

Osoby korzystające z Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) mogą kontaktować się z ZUS oraz składać wnioski przez Internet.


Członkowie

Jeśli chcesz być informowany o bieżącej działalności PL "Lewiatan", zapisz się na nasz bezpłatny newsletter: