Projekt edukacyjny “ABC Ekonomii” w lubelskich szkołach podstawowych!

W poniedziałek 02.09.2019 r. wraz z Prezydentem Miasta Lublin – Krzysztofem Żukiem oraz Radnym Rady Miasta Lublin – Michałem Krawczykiem dyskutowaliśmy o naszym nowym planowanym projekcie edukacyjnym skierowanym do uczniów klas 1-3 lubelskich szkół podstawowych. Celem projektu jest wzrost poziomu wiedzy i świadomości ekonomicznej dzieci. Warto wprowadzić edukację ekonomiczną już w początkowych latach edukacji szkolnej, aby zaznajomić uczniów z podstawowymi pojęciami dotyczącymi przedsiębiorczości oraz ukształtować postawę związaną z efektywnym zarządzaniem finansami.

received_686042985197479

Lubelskie szkoły podstawowe otrzymają zestaw książek „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” i pakiet materiałów edukacyjnych w skład którego wchodzą scenariusze, karty pracy oraz infografiki. Program „ABC Ekonomii” to odpowiedź na potrzeby społeczne wynikające ograniczonej edukacji ekonomicznej w Polsce.

received_2497105867192688

„Lubelscy przedsiębiorcy chcą dać dzieciom możliwość poznania podstaw ekonomii. Podręcznik „ABC Ekonomii” został wydany także po angielsku i niemiecku, posiada akredytację UNICEF. Rekomendujemy, aby poświęcić około 12 godzin lekcyjnych właśnie na naukę ekonomii. Po pierwszym roku lubelskiego pilotażu, w maju, zorganizujemy konkurs, mający na celu zachęcić uczniów i nauczycieli do nauki ekonomii” – mówił Dariusz Jodłowski, Prezes Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan”.

received_543056769568326

Więcej informacji o projekcie już wkrótce!


Członkowie

Jeśli chcesz być informowany o bieżącej działalności PL "Lewiatan", zapisz się na nasz bezpłatny newsletter: