Prace nad postulatami dotyczącymi pakietu antykryzysowego

W związku z zaprezentowanym przez Premiera Mateusza Morawieckiego “pakietem” antykryzysowym wyrażamy swoje zdecydowane poparcie dla działań zmierzających do wdrożenia w życie mechanizmów osłonowych dla polskiej gospodarki. Przed nami również praca nad “pakietem” zaproponowanym przez rząd. W tym trudnym czasie oczekujemy konkretnej pomocy dla przedsiębiorców. Oczekujemy działań, które uchronią zagrożone kryzysem przedsiębiorstwa przed upadłością, a ich pracowników uchronią przed utratą miejsc pracy. Nie chcemy, aby słuszna idea stała się niewystarczającym narzędziem pomocy. Nie możemy myśleć o tym kryzysie w perspektywie miesięcy, gdyż jego wpływ na gospodarkę i życie nas wszystkich może być odczuwalny przez lata.

Kilka dni temu wspólnie z Prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem i Senatorem Jackiem Burym podpisaliśmy stanowisko do „pakietu” zaproponowanego przez rząd. Wśród uwag wskazaliśmy m.in:

 zwolnienie przedsiębiorców z podatków i składek. Jak zapowiedział wczoraj Prezydent ten postulat zostanie częściowo uwzględniony w zakresie składki ZUS.

 uwolnienie VAT z kont split payment i przyśpieszenie zwrotu VAT z 60 dni na 15 dni

 pożyczki 0% z BGK lub Funduszu Pracy

 


Członkowie

Jeśli chcesz być informowany o bieżącej działalności PL "Lewiatan", zapisz się na nasz bezpłatny newsletter: